Download Joomla by Hosting Reviews

Klasická masáž

Klasická masáž udržuje stabilitu a zvyšuje výkonnosť skoro vo všetkých hlavných systémoch ľudského tela. Masážou možno pozitívne ovplyvniť svalstvo, krvný, lymfatický, nervový a respiračný systém. Za najväčší prínos masáži však možno označiť práve relaxačný účinok, ktorý má masáž na svalové napätie. Plynulé ťahy a masírovanie svalstva uvoľňujú napätie, kĺby a zlepšujú krvný obeh, a toto všetko je iba prínosom pre celkové zdravie jednotlivca.

 

Ak doprajeme svalom relaxáciu v podobe masáže, podporíme tým cirkuláciu krvi i lymfy a zamedzíme opúchaniu končatín. Masírovanie tiež zjemňuje jazvy a zmierňuje netypický zrast tkanív. Masáž ako aj cvičenie  priamo vplýva na obehový systém, ibaže pri cvičení sa uvoľňuje kyselina mliečna, čo pri masírovaní nehrozí. Práve naopak, masáž aplikovaná bezprostredne po cvičení pôsobí na odstránenie kyseliny mliečnej zo svalov (tzv. svalovica). 

 

 

 

 

Masáž rozširuje krvné cievy - vlásočnice, čím sa zlepšuje krvný obeh. Masáž pomáha znižovať krvný tlak, pozitívne vplýva na svalový reumatizmus, zápaly kĺbov a podobne. Zvýšenie lymfatického toku je užitočné najmä v takých oblastiach tela, ktoré sú častým terčom chronických ochorení.