Download Joomla by Hosting Reviews

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Je to masáž reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Sú to citlivé miesta, ktoré sú spojené s časťami ľudského tela alebo orgánmi ako keby neviditeľnou pavučinkou.

 

Cez ňu prúdi energia, ktorá sa môže zastaviť a vzniknú tzv. blokády. Telo prestane harmonicky tikať a prichádzajú väčšie či menšie zdravotné problémy. Keď pôsobí masér na receptor na nohe, prekrvuje ho a tým podporuje aj prekrvenie orgánu. Ten sa regeneruje a posilňuje sa jeho schopnosť vyliečiť. Uvoľnenie je dôležité nielen pre masírovaného, ale aj pre maséra. Pri masírovaní sa preto buď sedí, alebo leží.


Na chodidle možno jednoducho regenerovať celé ľudské telo. Ľudia kedysi chodili bosí, prirodzene masírovali tieto receptory. Dnes takmer nikdy nechodíme bosí, a preto nám zostáva už len druhý spôsob, ručná masáž. Hoci ide o silovú masáž, nemalo by vás to bolieť. Samozrejme, môže sa stať, že pri prehmatávaní receptorov sa objaví nejaký, ktorý je obzvlášť citlivý. To znamená, že je zle prekrvený. Takéto diagnostikovanie je veľmi dôležitou súčasťou masáže. Slúži nielen na ďalšiu „liečbu“, pri ktorej sa masér tomuto receptoru (orgánu) venuje, ale slúži aj ako prevencia choroby, ktorá sa ešte naplno neprejavila. Nebuďte prekvapení, keď Vám masér na prvej masáži povie, s ktorými orgánmi máte problémy či aké choroby vás trápia. Jeho citlivé prsty sú ako senzory. Pri chorobe cítiť, že je receptor iný, vystúpený, zatvrdnutý.